Zostań mistrzem

STREFA SPORTOWA I DO NAUKI PŁYWANIA

W skład strefy sportowej wchodzą basen rozgrzewkowy i do nauki pływania o powierzchni ~100m2 i głębokości 1m oraz basen sportowy o głębokości od 1,20 do 1,80 i długości 25m na 12,5m z sześcioma torami wyposażonymi w bloki startowe. Powierzchnia lustra wody 318,4m2.
Obie niecki zostały wyposażone w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. Nad basenem sportowym znajduje się opuszczany linowy tor przeszkód Aquacross podwieszony do konstrukcji dachu hali basenowej. Jest on opuszczany okresowo, sterowany przez personel hali basenowej, jako część rekreacyjna sportowej części hali basenowej.

Niecki nierdzewne
Wszystkie niecki basenowe ze stali szlachetnej basenowej

Poczuj się jak na wakacjach

Strefa basenów rekreacyjnych

Hala basenów rekreacyjnych to pomieszczenie na dwóch poziomach wyposażone w kładki, wyspy, punkty widokowe, taras słoneczny i antresolę. Powierzchnia lustra wody wynosi 322,41m2. W najgłębszym miejscu poziom dna wynosi -1,2m. Niecka jest wyposażona w tuleję z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych.

W ściankach bocznych basenu rekreacyjnego usytuowano szereg atrakcji wodnych, które w okresach postoju mechanizmu rwącej rzeki, są uruchamiane w odpowiednich interwałach. Są to m. innymi pióropusze wody, masaże ścienne, gejzery, leżanki masujące, masaże karku i podobne, na antresoli zlokalizowano wannę jacuzzi.

program atrakcji

 • Rwąca rzeka w kształcie cyfry „8” o nurtach leniwy i wartki
 • Podwodny gejzer
 • Ścianka wspinaczkowa z herbem miasta
 • Tor ruchomych kamieni, tzw „liście wodne”
 • Huśtawka wodna z pióropuszem wodnym
 • Wodne masaże karku – 4 szt.
 • Leżanki z hydromasażem – 10 szt.
 • Ciepłe ławy– 3 szt.
 • Zjeżdżalnia rurowa wewnętrzna – 1 szt.
 • Zjeżdżalnia rodzinna wieloosobowa wewnętrzna – 1 szt.
 • Zjeżdżalnie rurowe zewnętrzne - 2 szt.
 • Sześcioosobowe jacuzzi – 4 szt.

Pierwsze kroki

Strefa brodzików dla rodziców z dziećmi

W skład kompleksu brodzików dla rodziców z małymi dziećmi wchodzi brodzik o urozmaiconym kształcie  i różnych głębokościach od 0,15 do 0,30 metra, ze specjalnie dobranymi obiektami wodnymi: wysepką z armatkami wodnymi i zjeżdżalnią typu słonik oraz wodospadu i fontanny typu "jeżyk". Strefę dla dzieci uzupełnia taras dla rodziców z leżakami i fotelami, jak również punkt sanitarny dla dzieci z pomieszczeniem do przewijania niemowląt.

HONORUJEMY
KARTĘ DUŻEJ RODZINY
SPRAWDŹ CENNIK
Brodzik
Powierzchnia lustra wody wynosi 50,05 M2

Ciepło, cieplej....gorąco

Strefa saun

Sauny

Saunarium to absolutnie wyjątkowe miejsce. To kompleks czterech saun – Biosauny, Sauny Ruskiej Bani, Sauny Fińskiej i Sauny Parowej.

W Biosaunie odbywają się ceremonie saunowe, czyli specjalne senase, podczas których saunamistrzowie w rytm muzyki za pomocą wachlarzy lub w specjalny sposób machając ręcznikami rozprowadzają gorące powietrze nasycone olejkami eterycznymi. Sauna Parowa to ulubione miejsce osób, które lubią niezbyt wysoka temperaturę i dużą wilgotność. Do dyspozycji naszych Gości są również: sucha Sauna Fińska i mokra sauna Ruska Bania, w której Goście samodzielnie mogą polewać kamienie woda z olejkami.

Strefa Saun to także dwie wypoczywalnie dla Gości – pierwsza to Tężnia Solankowa, druga to miejsce na pogawędki, są tu również brodziki do schodzenia stóp. Goście Saunarium po rozgrzaniu w saunach mogą schłodzić się w Grocie lodowej lub chlusnąć na ciało zimną wodą z wiaderka powieszonego na wysokości. Ulubionym miejscem chłodzenia są dwie beczki z lodowatą wodą, w których zanurzenie może być świetnym wstępem do późniejszej decyzji o morsowaniu.

Cena pobytu w Strefie Saun Wewnętrznych zawiera możliwość korzystania z całej Strefy Basenowej oraz Strefy Słońca i Relaksu.
Ceremonie saunowe prowadzone są co godzinę.

Sięgnij po zdrowie

Tężnia Solankowa

W tężni panuje swoisty mikroklimat – temperatura 20 - 24°C, wilgotność 40 - 60% , wytworzona solanka spływając po gałązkach tarniny pod wpływem ruchu powietrza przechodzi w aerozol bogaty w mikroelementy – wdychane powietrze jest bogate w lecznicze związki soli – zawiera głównie jod - podobnie jak powietrze nad morzem.

Według niektórych danych 45 minutowe przebywanie w tężni solankowej wywiera taki wpływ na organizm, jak trzydniowy pobyt nad morzem.

Tężnia solankowa wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych, astmy, alergii, a także wzmacnia system immunologiczny. Inhalacje działają przeciwzapalnie i odkażająco. Podczas inhalacji rozrzedzeniu ulega śluz zalegający w drogach oddechowych. Roztwór soli jodowo-bromowej działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Zawarte w soli liczne mikroelementy przyczyniają się do ogólnej poprawy kondycji organizmu.

Tężnia Solankowa

Zapraszamy do Tężni Solankowej codziennie w godzinach 900-1500. Seanse trwają 45 minut.

STREFA ACTIVE

Strefa ACTIVE Chełmskiego Parku Wodnego przyciągnie was wieloma atrakcjami. To jedne z najlepiej wyposażonych i zaprojektowanych sal squash gdzie o waszą dobrą zabawę i bezpieczeństwo zadba wykwalifikowana kadra. To również świetnie zaprojektowana kręgielnia z najwyższą troską o Wasz komfort i doskonałe samopoczucie.

Squash

SQUASH

Jeśli rozumiesz czym jest zdrowe zmęczenie – squash jest dyscypliną dla Ciebie! Jeśli w squasha nie grałeś, potrzebujesz kilka miesięcy, by stać się naprawdę dobry!

Ta dyscyplina ma już ponad 200 lat! Narodziła się w angielskich więzieniach, a jednak w ostatnim czasie podbija cały świat. Dlaczego? Fenomen squasha polega na tym, że jak żaden inny sport pozwala na rozładowanie negatywnych emocji i wyżycie się w pozytywnym sensie tego słowa

Squash nakręci Cię na długo! W krótkim czasie pozwolisz swojemu organizmowi zażyć tak potrzebnego mu wysiłku.

W Polsce wciąż istnieje zaledwie ok. 70 miejsc do gry w squasha! Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne. Na kortach w Chełmskim Parku Wodnym nauczysz się grać i pokochasz ten sport i zdrową rywalizację!

Jesteśmy pierwszym miejscem w Chełmie wyposażonym w 3 korty do gry w squash'a , które zapewniają bezpieczeństwo i najwyższy komfort gry (amortyzowane podłogi, masywna szklana ściana tylna, najwyższej klasy panele na ściany).

Osoby zaczynające przygodę ze squashem, amatorów, osoby mniej i bardziej zaawansowane oraz wszystkich, którzy chcą podnosić swoje umiejętności sportowe zapraszamy na lekcje z instruktorem.

Prowadzimy wypożyczalnie rakiet dla amatorów i klientów grających rekreacyjnie.  Co więcej w wypożyczalni posiadamy także piłeczki squashowe, okulary ochronne.

Nasze korty czynne są w godzinach 9:00 22:00, tak aby każdy mógł znaleźć najbardziej odpowiadającą mu porę do gry. Usytuowanie naszego obiektu zapewnia dogodny dojazd wszystkim, którzy chcieliby spróbować najszybszej gry w mieście. Dodatkowo dla naszych klientów oferujemy darmowy parking przed przy Chełmskim Parku Wodnym.

Szybkość. Siła. Adrenalina. To wszystko nazywa się squash!

Kręgielnia

KRĘGIELNIA

KRĘGIELNIA – BOWLING jest dziś jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Jest doskonałym miejscem do zabawy i rywalizacji w sportowym duchu dla osób w każdym wieku. Kto już spróbował wie, że towarzyszą temu niezapomniane wrażenia i emocje. To miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Gra nie wymaga specjalnych przygotowań i predyspozycji.

Lokal ma przyjemny, nowoczesny wystrój oraz profesjonalny sprzęt. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy 4 tory do bowlingu. Zasady gry są proste i łatwo je zapamiętać. Nie trzeba również martwić się o prowadzenie zapisu punktacji, aby wyłonić zwycięzcę rywalizacji, bo zrobi to za nas automatyczny system naliczania punktów. Nam pozostaje jedynie wybrać kulę i rzucając nią przewrócić więcej kręgli niż przeciwnik. W zabawie może wziąć udział równocześnie wiele osób, dlatego kręgielnia w Chełmskim Parku Wodnym to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną, z przyjaciółmi lub organizację spotkań integracyjnych z kolegami i koleżankami z pracy.

 
nasi
partnerzy