Kim jesteśmy?

Opis obiektu

Jesteśmy jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w tej części Polski. Chełmski Park Wodny to miejsce, w którym oprócz licznych atrakcji wodnych znajdziecie również rozbudowane saunarium, korty do gry w squasha, kręgielnie oraz szereg innych usług prowadzonych przez komercyjnych najemców.

Nasz obiekt jest przeznaczony dla osób w różnym wieku, od niemowlaków po seniorów, a także jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych w zakresie stref ogólnodostępnych. Nowoczesna bryła budynku jest niepowtarzalna. Powstała wyłącznie na potrzeby naszego kompleksu, a jej wizerunek nawiązuje do bogactwa naturalnego Chełma jakim jest kreda.

Cały kompleks objęto elektronicznym systemem zarządzania, co nie tylko ułatwia obsługę klientów, ale jest rozwiązaniem pozwalającym naszym gościom zarówno zaoszczędzić czas jak i łatwiej poruszać się po budynku i jego atrakcjach.


 

Widok basenówWidok basenów

Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, podpowiedzi, uwagi i pomysły.

Chełmski Park Wodny to obiekt budowany dla mieszkańców i z myślą o mieszkańcach Chełma i całego makroregionu. Dlatego Wasze podpowiedzi są dla nas niezwykle cenne i stale dokładać będziemy starań aby sprostać jak największej liczbie oczekiwań. Do naszego cennika, oferowanych promocji i stosowanych rozwiązań organizacyjnych podchodzimy elastycznie. Będziemy starali się wprowadzać nowe promocje, okazjonalne rabaty oraz kolejne usługi i atrakcje, by jeszcze bardziej umilić Wam czas spędzany w aquaparku.

Jak powstaliśmy?

Nasza historia

Jednym z pierwszych działań poprzedzających powstanie Chełmskiego Parku Wodnego były badania sondażowe, które przeprowadził niezależny Instytut Badawczy IPC z Wrocławia pytając mieszkańców Chełma o potrzebę powstania w mieście takiego obiektu. Wyniki badań były niemal jednoznaczne. Aż 95% respondentów opowiedziało się pozytywnie za budową aquaparku. W połowie 2012 roku Urząd Miasta Chełm rozpoczął procedurę wyłaniania projektanta kompleksu w trybie tzw. „dialogu konkurencyjnego”, a w lutym 2013 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji technicznej z firmą Schick Architekci Sp. z o.o..

Na jesieni tego samego roku wydano pozwolenie na budowę. Wkrótce po tym projekt został przekazany przekształconej spółce miejskiej Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Sp. z o.o. 12 marca 2015 roku, po skomplikowanej procedurze przetargowej na wyłonienie wykonawcy, podpisano umowę z firmą Skanska S.A., która pierwsze roboty budowlane rozpoczęła w marcu 2015 roku. Prace trwały nieprzerwanie do września 2016 roku. 6 października 2016 roku budynek otrzymał wymagane przepisami pozwolenie na użytkowanie. Po niespełna dwumiesięcznym okresie wyposażania obiektu, kompletowania i szkoleń zespołu pracowników oraz licznych procedurach związanych z ratownictwem wodnym, utrzymaniem czystości itd., 26 listopada Chełmski Park Wodny został otwarty.

Chełmski Park Wodny w liczbach

1BASEN
REKREACYJNY
1,8MMAKSYMALNA
GŁĘBOKOŚĆ
BASENU
2BASENY
PŁYWACKIE
2BRODZIKI
DLA DZIECI
3KORTY DO GRY
W SQUASHA

4SZEŚCIOOSOBOWE
JACUZZI
5ZJEŻDŻALNI 6SAL
SAUNARIUM
15CMNAJPŁYTSZY
BRODZIK
DLA DZIECI
427MAKSYMALNA
LICZBA OSÓB
 
nasi
partnerzy