Dywersyfikacja oferty Chełmskiego Parku Wodnego stała się koniecznością

środa, 31 Marzec 2021

Pandemia zmieniła świat, większość firm boryka się z niepewną sytuacją ekonomiczną.

Turbulentne czasy - otwarcie na miesiąc, zamknięcie na kilka miesięcy - sprawiły, że Zarząd Spółki podjął decyzję o dywersyfikacji oferty. Swoiste zróżnicowanie pozwoli nam przetrwać finansowo okresy zamknięcia Obiektu wynikające z głównej działalności - sportu i rekreacji.

Od 1 kwietnia do 9 kwietnia 2021 podpisaliśmy umowę z największą na Lubelszczyźnie Wylęgarnią Drobiu "Dobra Kurka". Na razie testowo, eksperymentalnie. Analiza finansowa tego okresu pozwoli nam podjęcie długoterminowej współpracy. Ogromną korzyścią jest fakt, iż WD "Dobra Kurka" zgadza się na prowadzenie działalności tylko w okresach zamknięcia naszego Parku. A zatem nasi Goście będą mogli się cieszyć w pełni z oferty natychmiast po ukazaniu się stosownych Rozporządzeń.

Do obecnej, bogatej oferty dodajemy WYLĘGARNIĘ PISKLĄT w najgorętszej naszej strefie - W SAUNARIUM.

31 marca o godz. 5.00. rozpoczął się proces inkubacji pierwszych jaj.

Biosauana okazała się do tego procesu miejscem idealnym. Zapewniliśmy im warunki ponadstandardowe - mięciutkie ręczniczki i 37.4-37.6°C. Już o 8.00. naszym oczom ukazały się pęknięte skorupki, a nawet żółciutkie, puchate kurczaczki. Główny technolog "Dobrej Kurki" zapewnił nas, że to będą w przyszłości czarne kury. Cieszymy się, bo może to być symboliczny "czarny koń" naszej działalności w przestoju.

Planowaliśmy transmisję "na żywo" całego procesu, ale byłoby to zbyt stresujące dla piskląt, lubelska Wylęgarnia zawarła w umowie zapis zakazujący filmowanie.

Jednak dostaliśmy zgodę na publikację wizerunku pierwszych kurczaczków.

STĄD TA PIĘKNA FOTA specjalnie dla Was.

Od nas - zespołu Chełmskiego Parku Wodnego. :) 

 
nasi
partnerzy